SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Handpsegel+ 4801356
*
nr 480 1356
Handpsegel+
borste, Pläter/Emalj, England
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2007
kl 16:18:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/8 12:43:19
1
Vinnande bud
20/8 13:13:45
2
200 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: borste emalj engelsk england europa handpsegel nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Handpsegel+
nr 480 1356
Handpsegel+
borste, Pläter/Emalj, England
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/8 12:43:19 | 1 | Vinnande bud |
20/8 13:13:45 | 2 | 200 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: borste emalj engelsk england europa handpsegel nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41